Forrige
Næste
2,10 €
Indhold:
70 gram
(30,00 € * / 1)
Priser inkl. momseksl. fragt
Klar til afsendelse idag
leverings tid ca. 1-3 hverdage
leverings tid ca. 1-3 hverdage
-8 Varer skal bestilles på ny. Leveringstid ca. 5 Arbejdsdage
Planlagt levering tirsdag, 05.05.2026
I alt:
*
- Ordrenummer: HU-3139
- Åben tekstfelt 1: 4010160002819
- Transportvægt: 0,08 kg
Det velsmagende slik til maven - hjemme og på rejsen i økologisk kvalitet
Anton Hübner GmbH & Co. KG Schloßstraße 11-17 79238 Ehrenkirchen info@huebner-vital.de
Anvendelse
ikke specificeret
GPSR sikkerhedsinstruktioner
Anton Hübner GmbH & Co. KG Schloßstraße 11-17 79238 Ehrenkirchen info@huebner-vital.de
| Ejendomme: | Vegansk, Vegetar |
| Certificering: | Tysk statsligt økologisk segl, EU's økologiske segl |
| Indhold: | 70 g |
Relaterede links til "Hübner Ingefærslik Økologisk"
Yderligere produkter af Hübner
Ingredienser
: Zucker*, Glukosesirup*, Säuerungsmittel Citronensäure, natürliche Ingweraromen, natürliches... mere
Ingredienser
Zucker*, Glukosesirup*, Säuerungsmittel Citronensäure, natürliche Ingweraromen, natürliches Zitronen-Aroma, Ingwerextrakt* (0,02 %), natürliches Limettenaroma
Distributør
Anton Hübner GmbH & Co. KG, Schlossstraße 11-17, 79238 Ehrenkirchen
Alkoholindhold
0 % Vol.
Rechtlicher Status
Fødevarer
Zutatenlegende
fra certificeret økologisk produktion
Rechtliche Hinweise Text
ingen
Biokontrollstelle
DE-ÖKO-001 (Kiwa BCS Öko-Garantie GmbH)
Aufbewahrungs- und Verwendungshinweise Textfeld
Må ikke opbevares over 25° C. Beskyt mod frost.
Ernæringsmæssige oplysninger
(Bezugsgröße 100 g / tilberedt produkt)
| Brændværdi kj | 1653,00 kj |
| Brændværdi kcal | 389,00 kcal |
| Kulhydrater | 97,00 g |
| heraf sukker | 77,00 g |
| Salt | 0,02 g |
Allergener
| Havre | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hvede | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hvede fra Khorasan | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Spelt | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Byg | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hønseæg | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Mælk | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Laktose | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Krebsdyr | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Fisk | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Soja | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Nødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hasselnødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Valnødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Cashewnødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Pekannødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Pistacienødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Macadamia-nødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Svovldioxid og sulfit | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Sesamfrø | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Glutamat | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Gær | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
Læse, skrive og diskutere anmeldelser... mere
Anmeldelser for "Hübner Ingefærslik Økologisk"
Skriv en anmeldelse
Anmeldelser vil blive synlig efter verifikation.
Kunder købte også
Begrænset udgave
+Geschenk
-20 %
Begrænset udgave
Dr. Hauschka julegavesæt relaxedsoul
Indhold
1 Stykke
23,20 €
*
29,00 €
*
På lager
stadig 39 på lager
Sante Overnight Elixir Intense Hydration
Indhold
75 Milliliter
(79,87 € * / 1
Liter
)
5,99 €
*
På lager
Daily Good økologisk plasttandbørste medium
Indhold
1 Stykke
1,99 €
*
klar til afsendelse i løbet af 1-3 arbejdsdage
Sante GLOSSY SHINE 1 MIN WONDER MASK SACHET
Indhold
20 Milliliter
(89,50 € * / 1
Liter
)
1,79 €
*
På lager
Sante INTENSE HYDRATION 1 MIN WONDER MASK SACHET
Indhold
20 Milliliter
(89,50 € * / 1
Liter
)
1,79 €
*
På lager
Anbefalinger
"Dette er mine absolutte favoritprodukter i vores sortiment ..."
Anja
BioNaturel-ekspert
-50 %
NY
Gradueret pris
Hübner ALOE VERA reparationsgel til kroppen
Indhold
150 Milliliter
(103,00 € * / 1
Liter
)
15,45 €
*
På lager
Hoyer Manuka honning MGO 400+
Indhold
250 gram
(227,96 € * / 1
)
56,99 €
*
Gratis forsendelse!
På lager
Set