Priser inkl. momseksl. fragt
Klar til afsendelse idag
leverings tid ca. 1-3 hverdage
leverings tid ca. 1-3 hverdage
-1 Varer skal bestilles på ny. Leveringstid ca. 5 Arbejdsdage
- Ordrenummer: CAR-238-2475
- Åben tekstfelt 1: 4019839824752
- Transportvægt: 0,12 kg
Raab Vitalfood GmbH Rudolf-Diesel-Str. 10 85296 Rohrbach an der Ilm info@raabvitalfood.de
| Ejendomme: | Vegansk, Vegetar |
| Certificering: | Tysk statsligt økologisk segl, EU's økologiske segl |
| Indhold: | 100 g |
| Brændværdi kj | 1159,00 kj |
| Brændværdi kcal | 277,00 kcal |
| Fedt | 0,30 g |
| Kulhydrater | 46,90 g |
| heraf sukker | 10,70 g |
| Kostfibre | 36,00 g |
| Salt | 0,20 g |
| Havre | Kan indeholde spor |
| Hvede | Kan indeholde spor |
| Hvede fra Khorasan | Kan indeholde spor |
| Spelt | Kan indeholde spor |
| Byg | Kan indeholde spor |
| glutenholdige kornprodukter | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hønseæg | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Mælk | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Laktose | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Krebsdyr | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Fisk | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Soja | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Nødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hasselnødder | Kan indeholde spor |
| Valnødder | Kan indeholde spor |
| Cashewnødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Pekannødder | Kan indeholde spor |
| Pistacienødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Macadamia-nødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Svovldioxid og sulfit | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Sesamfrø | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Dild | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Fennikel | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
Farfalla beskytter sit Forest Magic-skumbad
På lager
Khadi Body Oil Holy Body Shatavari Everyoung
På lager
Salus Aperino Curcuma-Ingwer Aperitif
På lager
Reliqt Naturals plantehårfarve lysebrun
På lager
Farfalla Nutri Repair Shampoo Phyto Keratin
På lager
WELEDA Rosemary Revitalising Conditioner
På lager
WELEDA Rosemary Revitalising Shampoo
På lager
Burts Bees avanceret håndcreme med aloe
På lager
Raab Vitalfood Multi Vitamin Plus-kapsler 60...
klar til afsendelse i løbet af 1-3 arbejdsdage
Burts Bees Ultimate Care håndcreme
På lager
Radico økologiske urteplejepakker Amla
På lager
Sanatur Ashwagandha kapsler BIO
Gratis forsendelse!
På lager
Niyok citrongræs og ingefær til mundtrækning
På lager
Saling fåremælkssæbe hjerte påske
På lager
Raab Vitalfood birkesukker i dåse
klar til afsendelse i løbet af 1-3 arbejdsdage
"Dette er mine absolutte favoritprodukter i vores sortiment ..."
Anja
BioNaturel-ekspert
Sanatura Resistent Dextrin
klar til afsendelse i løbet af 1-3 arbejdsdage
Økologisk aroniasaft 100% direkte saft
På lager