Priser inkl. momseksl. fragt
Klar til afsendelse idag
leverings tid ca. 1-3 hverdage
leverings tid ca. 1-3 hverdage
-1 Varer skal bestilles på ny. Leveringstid ca. 5 Arbejdsdage
kan ikke diskonteres
- Ordrenummer: BG-43561
- Åben tekstfelt 1: 4019839881144
- Transportvægt: 0,1 kg
Raab Vitalfood GmbH Rudolf-Diesel-Str. 10 85296 Rohrbach an der Ilm info@raabvitalfood.de
| Ejendomme: | Vegansk, Vegetar |
| Certificering: | EU's økologiske segl, Tysk statsligt økologisk segl |
| Indhold: | 75 ml, 140g, 140 g |
| Brændværdi kj | 1169,00 kj |
| Brændværdi kcal | 281,00 kcal |
| Fedt | 3,90 g |
| Kulhydrater | 23,00 g |
| heraf sukker | 7,30 g |
| Kostfibre | 41,00 g |
| Salt | 0,08 g |
| Folinsyre | 515.0 |
| Havre | Kan indeholde spor |
| Hvede | Kan indeholde spor |
| Hvede fra Khorasan | Kan indeholde spor |
| Spelt | Kan indeholde spor |
| Byg | Kan indeholde spor |
| Hønseæg | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Mælk | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Laktose | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Krebsdyr | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Fisk | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Soja | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Nødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hasselnødder | Kan indeholde spor |
| Valnødder | Kan indeholde spor |
| Cashewnødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Pekannødder | Kan indeholde spor |
| Pistacienødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Macadamia-nødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Svovldioxid og sulfit | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Sesamfrø | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Gær | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
Raab Vitalfood Spinatpulver 210 g
På lager
Raab Vitalfood Brændenældepulver dåse økologisk
På lager
Santaverde aloepur 100% ren aloe vera-juice
På lager
Sodasan vaskepulver til alle formål
klar til afsendelse i løbet af 1-3 arbejdsdage
Schalk Mühle Proteinpulver byg græs raw
På lager
Salus Alpenkraft® Bronkialsirup
På lager
DADO SENS SENSACEA EXTRA CARE ansigtsemulsion
På lager
Michael Droste-Laux alkalisk ædelstenssæbe med...
På lager
Raab Vitalfood Spirulina pulver dåse
klar til afsendelse i løbet af 1-3 arbejdsdage
Raab Vitalfood Kanel Ceylon Kapsler økologisk
klar til afsendelse i løbet af 1-3 arbejdsdage
Heliotrop Active Hyaluron Multi Perform Natcreme
På lager
Heliotrop Active Hyaluron Multi Perform Dagcreme
På lager
Bergland Gelé Royal ImmunAktiv 800
På lager
Bergland bi salve stick økologisk
På lager
"Dette er mine absolutte favoritprodukter i vores sortiment ..."
Anja
BioNaturel-ekspert
Pharmos Natur SesamKraft Bio
På lager
Dr. Niedermaier Regulatpro® Bio mit...
På lager
Salus One Essence 75 Elements Fruity
På lager
Alva acerola sugetabletter ren naturlig C-vitamin
På lager
Dr. Grandel Grandel Magnesium tyggetablet 32 stk
På lager
Dr. Grandel Grandelat drikker magnesium
På lager