Priser inkl. momseksl. fragt
Klar til afsendelse idag
leverings tid ca. 1-3 hverdage
leverings tid ca. 1-3 hverdage
-3 Varer skal bestilles på ny. Leveringstid ca. 5 Arbejdsdage
- Ordrenummer: BG-43564
- Åben tekstfelt 1: 4019839292056
- Transportvægt: 0,16 kg
Raab Vitalfood GmbH Rudolf-Diesel-Str. 10 85296 Rohrbach an der Ilm info@raabvitalfood.de
| Ejendomme: | Vegansk, Vegetar |
| Certificering: | EU's økologiske segl, Tysk statsligt økologisk segl |
| Indhold: | 500g, 125g, 125 g |
| Brændværdi kj | 1537,00 kj |
| Brændværdi kcal | 367,00 kcal |
| Fedt | 11,00 g |
| Kulhydrater | 8,50 g |
| heraf sukker | 4,00 g |
| Kostfibre | 19,00 g |
| Salt | 0,01 g |
| Magnesium | 830.0 |
| Havre | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hvede | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hvede fra Khorasan | Kan indeholde spor |
| Spelt | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Byg | Kan indeholde spor |
| Hønseæg | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Mælk | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Laktose | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Krebsdyr | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Fisk | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Soja | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Nødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hasselnødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Valnødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Cashewnødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Pekannødder | Kan indeholde spor |
| Pistacienødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Macadamia-nødder | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Svovldioxid og sulfit | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Sesamfrø | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Gær | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Mælkeprotein | Nej (uden analyse, ikke inkluderet i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
Raab Vitalfood Spinatpulver 210 g
På lager
Raab Vitalfood Brændenældepulver dåse økologisk
På lager
Schalk Mühle ristede græskarkerner i proteinpulver
På lager
Sante FAMILY Blød creme økologisk morgenfrue &...
På lager
Michael Droste-Laux alkalisk ædelstenssæbe med...
På lager
Sonett desinfektion af overflader
På lager
Raab Vitalfood Spirulina pulver dåse
klar til afsendelse i løbet af 1-3 arbejdsdage
Logodent all-round protection daily care...
På lager
Speick Thermal Sensitive Micellar Water
På lager
Sante Vitamin B12 tandpasta med fluor
På lager
Logona White Lava Clay Wash Cream Lotus Blossom
klar til afsendelse i løbet af 1-3 arbejdsdage
"Dette er mine absolutte favoritprodukter i vores sortiment ..."
Anja
BioNaturel-ekspert
Pharmos Natur SesamKraft Bio
På lager
Dr. Niedermaier Regulatpro® Bio mit...
På lager
Salus One Essence 75 Elements Fruity
På lager
Alva acerola sugetabletter ren naturlig C-vitamin
På lager
Dr. Grandel Grandel Magnesium tyggetablet 32 stk
På lager
Dr. Grandel Grandelat drikker magnesium
På lager