Priser inkl. momseksl. fragt
Klar til afsendelse idag
leverings tid ca. 1-3 hverdage
leverings tid ca. 1-3 hverdage
-5 Varer skal bestilles på ny. Leveringstid ca. 2 Arbejdsdage
- Ordrenummer: BG-41944
- Åben tekstfelt 1: 4002029030804
- Transportvægt: 0,29 kg
Steinbruchstr. 18
82398 Polling
info@hoyer-honig.de
| Ejendomme: | Vegetar |
| Certificering: | Tysk statsligt økologisk segl, EU's økologiske segl |
| Indhold: | 250 g |
| Brændværdi kj | 1335,00 kj |
| Brændværdi kcal | 315,00 kcal |
| Fedt | 0,10 g |
| Kulhydrater | 76,80 g |
| heraf sukker | 73,00 g |
| Kostfibre | 1,40 g |
| Salt | 1,00 g |
| Havre | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hvede | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hvede fra Khorasan | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Spelt | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Byg | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| glutenholdige kornprodukter | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hønseæg | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Mælk | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Laktose | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Krebsdyr | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Fisk | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Soja | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Nødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Hasselnødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Valnødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Cashewnødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Pekannødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Pistacienødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Macadamia-nødder | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Svovldioxid og sulfit | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
| Sesamfrø | Nej (uden analyse, indgår ikke i opskrift og/eller produktion, spor usandsynlige) |
Schoenenberger Ribwort Vejbredsjuice
På lager
PRIMAVER Intim Sårbeskyttelsesolie økologisk
På lager
PRIMAVERA Cooling Skin Spray økologisk
På lager
WHAMISA Organic Seeds Body Lotion
På lager
Sante Lavender Relaxing Moments gavesæt
På lager
Urtekram Soothing Lavender Hair Care Savings Set
På lager
Lavera Complete Care fluorfri tandpasta
På lager
Lavera Organic Pomegranate & Organic Quinoa...
På lager
Speick Sæbe med vegetabilsk olie Snefnug
På lager
Weleda For Men Energy Fresh 3in1 Shower Gel
På lager
hübner® Mave-tarmkanalen Direkte
På lager
Primavera joie de vivre body spray
På lager
Bioturm tandpasta med økologiske urter
På lager
Primavera Forest Walk Room Spray økologisk
På lager
"Dette er mine absolutte favoritprodukter i vores sortiment ..."
Anja
BioNaturel-ekspert
Hoyer gelée royale + kur med blomsterpollen
På lager